Czy warto naprawiać sprzęt marki Apple?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup urządzeń elektronicznych od firmy Apple – iPady, iPhony, laptopy Apple, czy iWatche. Choć te urządzenia są bardzo dobrze dopracowane i nie są podatne na usterki techniczne, to jednak nieodpowiednie użytkowanie może doprowadzić do zbyt szybkiego zużycia baterii, czy stłuczenia szybki albo zaburzenia pracy panelu dotykowego. Tego typu problemy, mogą rozwiązać wyspecjalizowane serwisy Apple.

Twoje urządzenie straciło ochronę gwarancyjną? Warto je naprawić

Warto korzystać wyspecjalizowanych serwisów Apple nie tylko w ramach przysługującej ochrony gwarancyjnej, ale również wtedy, gdy ona się kończy. Urządzenia z baterią litowo-jonową są skonstruowane w taki sposób, że akumulator przystosowany jest do około 300 doładowań, po tym czasie może wymagać wymiany.

Nie oznacza to, że trzeba wymienić całe urządzenie. Warto wiedzieć, że w przypadku baterii skutkiem jej zużywania może być pojawiająca się poświata na ekranie albo zaburzenia w funkcjonowaniu panelu dotykowego. Gdy wydaje Ci się, że Twoje urządzenie Apple działa zbyt wolno, a panel dotykowy nie działa tak jak wcześniej, to przyczyną tego stanu rzeczy może być bateria.

Warto wtedy udać się do serwisu. Ofertę serwisową tego typu świadczy wiele firm, np. dla lokalnego rynku w Krakowie możesz sprawdzić jedną z nich: https://flixapple.com/serwis-krakow/. Każde urządzenie poddawane jest w serwisie szczegółowym oględzinom.

Dopiero po nich specjalista przystępuje do naprawy czy wymiany. Może się okazać, że przyczyna zbyt wolnego działania jest prozaiczna i sprzęt nie był dostatecznie często aktualizowany. Jak wiadomo odkładanie aktualizacji powoduje, że z czasem urządzenie zaczyna działać bardzo wolno, a można to naprawić w szybki sposób.

Oczywiście większość osób przychodzi do serwisu Apple z problemami, których nie może rozwiązać samodzielnie. W końcu nie trzeba spisywać urządzenia na straty, zwłaszcza jeśli naprawa nie przewyższa jego wartości.

Najczęstsze usterki i jak im zapobiegać

Jak wiadomo o sprzęt elektroniczny trzeba dbać. Zbyt długie ładowanie telefonu doprowadza do przegrzania baterii, podobnie zresztą jest z laptopem i to niezależnie od marki. Także w przypadku smartfonów Apple trzeba pamiętać o zasadach użytkowania. Gdy laptop jest naładowany, należy odłączyć go od zasilania i pracować na baterii, a kiedy jej pojemność spadnie do około 20%, należy ponownie podłączyć urządzenie do zasilania.

Wymiana baterii

Zarówno w przypadku laptopów, tabletów, jak i smartfonów marki Apple nie należy doprowadzać urządzeń do całkowitego rozładowania. Podobnie należy ładować je do momentu, gdy na ekranie pojawi się informacja o pełnym naładowaniu. Zbyt długie podłączanie sprzętu do ładowania może prowadzić do jego przegrzania i choć sprzęt posiada zabezpieczenia przeciwko przegrzaniu, to jednak uporczywe ignorowanie zaleceń może prowadzić do wcześniejszego zużycia baterii.

Na szczęście dostępny jest serwis. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób profesjonaliści wymieniają baterię w iPhone, wejdź na stronę: https://flixapple.com/wymiana-baterii-w-iphone/. Dlatego w przypadku takiego uszkodzenia należy bezzwłocznie udać się do serwisu w celu jej wymiany. Dalsze używanie uszkodzonego sprzętu może doprowadzić do wycieku elektrolitów.

Wymiana szybki

Nieuważne użytkowanie sprzętu może doprowadzić do zbicia szybki i uszkodzenia ekranu. Mimo że wydaje się nam że jesteśmy bardzo ostrożni i dbamy o sprzęt, sytuacje losowe zdarzają się każdemu. Wystarczy moment nieuwagi i np. telefon spadnie na twarde podłoże (np. kafelki) uderzając rogiem ekranu. Wymiana wcale nie musi być bardzo droga, ceny możesz sprawdzić przeglądając oferty wybranych serwisów np. https://flixapple.com/wymiana-szybki-w-iphone/. Pamiętaj, że twój iPhone, iPad czy iWatch po wizycie w serwisie może być jak nowy!

Poprzedni wpis
Następny wpis