Nazwa dla biura nieruchomości

Jaką nazwę wybrać dla biura nieruchomości?

Nazwa dla firmy budowlanej
Wybór nazwy dla nowego biura nieruchomości może być sporym wyzwaniem – na rynku nieruchomości istnieje spora konkurencja – w każdym większym mieście funkcjonuje wiele agencji czy niezależnych pośredników funkcjonujących pod własną marką.

Pamiętajmy, że Klienci poszukujący nieruchomości szukają ich przede wszystkim w Internecie. Przy wyborze nazwy warto zadbać, aby w przyszłości nasze biuro miało spójny wizerunek i marketing – warto zdecydować się na taką nazwę, która będzie posiadała domenę .pl. Oczywiście, pod wybraną domeną, na początku może widnieć jedynie niewielka wizytówka naszego biura, ale nie wykluczone że przyszłości będziemy zamieszczać na naszej stronie internetowej oferty sprzedaży różnego rodzaju nieruchomości.

Wiele największych portali ogłoszeniowych (otodom, gratka, morizon) oferuję integrację strony internetowej biura bezpośrednio z portalem ogłoszeniowym – można więc w przyszłości pracować bezpośrednio na naszym serwisie, dodając tam i analizując dostępne oferty nieruchomości.

Biorąc pod uwagę liczbę biur i pośredników o dobrą i chwytliwą nazwę nie będzie łatwo – w każdym większym mieście jest już przecież kilka/kilkanaście „home ekspertów”… a o wolną i ciekawą domenę .pl naprawdę trudno – i w tym momencie pojawiamy się my. Z uwagi, że działamy w obszarze marketingu internetowego i między innymi inwestujemy w domeny internetowe, posiadamy kilka naprawdę ciekawych nazw dla biura nieruchomości – zapraszamy do zapoznania się z naszym portfolio:

Czym kierować się przy wyborze nazwy dla agencji nieruchomości?

Jednym z kryteriów, może być np. rodzaj nieruchomości którymi się zajmujemy – czy pośredniczymy głównie w sprzedaży mieszkań, czy może mamy w ofercie same domy. A może działamy na rynku nieruchomości komercyjnych i lokali usługowych?

Innym kryterium, może być sposób w jaki biuro funkcjonuje. Czy pracuje jedynie podpisując umowy na wyłączność? Czy przyjmuje do oferty biura wszystkie nieruchomości i podpisuje umowy tzw „otwarte”? Czy oferta nieruchomości skierowana jest do klienta premium / exclusive czy do każdego? Czy możę w ramach działalności biura jest popularny w ostatnim czasie home staging? Tego typu profil działalności, warto już zdefiniować na poziomie nazwy – ułatwi nam to w przyszłości marketingową komunikację z rynkiem.


Sprawdź również nazwy dla developera lub apartamentów:

Dlaczego warto kupić nazwę na BlueCactus.pl?

Wszystkie oferowane przez nas domeny do zakupu, to starannie wyselekcjonowane nazwy – zazwyczaj, pozyskane bezpośrednio po firmach, które istniały przez wiele lat i nie kontynuowały swojej działalności. Nie wymyślamy nazw i ich rejestrujemy masowo – nasze portfolio nie jest duże – pozyskujemy wyłącznie nazwy po firmach i organizacjach. Inwestujemy tylko w to, co ma realną wartość i wiemy, że Państwo docenią daną nazwę.

Dlaczego to dla Państwa takie ważne?

Zdajemy sobie sprawę, że wybór odpowiedniej nazwy dla prowadzonego biznesu to szalenie trudny wybór. Nazwa, będzie towarzyszyła Państwu przez kolejne lata, nawet kilkanaście lat działalności, a może i dłużej. Adres strony internetowej jest wielokrotnie wpisywany na klawiaturze, wymawiany, używany w każdej reklamie, poczcie email, czy w stacjonarnym lokalu. Adres może wspierać lub utrudniać sprzedaż Państwa produktów i usług. Oczywiście domena .pl może być inna niż nazwa firmy czy nazwa marki, ale zdecydowanie lepiej jeśli mamy pełną spójność w naszej identyfikacji.

Jeśli nazwa jest zbyt długa i skomplikowana, osoba która nawet korzystała z Państwa usług (np. kilka lat temu), może mieć naprawdę realny problem, aby ponownie do Państwa trafić, mimo szczerych chęci i wysiłku. Każdy z nas kupuje w różnych sklepach internetowych, korzysta z różnych partnerów handlowych, a niektóre potrzeby zakupowe trafiają się jedynie raz na nawet kilka lat.

Idealna nazwa dla mojej firmy – jaka powinna być?

  • Oczywiście, nazwa z domeną .pl
  • Nazwa, która definiuje Twoją działalność
  • Im krótsza, tym lepsza (z wyjątkami!)
  • Unikaj myślników
  • Myśl marketingowo – czy wokół danej nazwy zbudujesz świetny marketing?

Na naszej stronię znajdą Państwo świetną ofertę uwolnionych nazw w domenie .pl – często bardzo ciekawych i prestiżowych adresów, pod którymi działały kiedyś różne organizacje wiele lat na rynku. Zapraszamy do zakupu prestiżowej domeny po przez sklep BlueCactus.pl