Nazwę dla sklepu z odzieżą

Otwierasz sklep z ubraniami? Sprawdź najlepsze nazwy dla sklepu odzieżowego

Nazwa dla sklepu
Zakładając sklep z odzieżą, warto dobrać nazwę w zależności od rodzaju produktów jakie będziemy oferować. Czy będzie to odzież damska czy męską, czy jedno i drugie? Czy prowadzimy sprzedaż nowych ubrań czy używanych? Warto również pamiętać, aby zadbać o dobry marketing sklepu, zarówno w formie stacjonarnej jak i w internecie.

Wybierz dowolną domenę dla sklepu z odzieżą

Nazwa dla second handu?

Second hand, lumpeks, cucholand, odzież vintage określeń dla skepu z odzieżą używaną jest naprawdę wiele. A jak wybrać odpowiednią nazwę dla takiego sklepu? Może być jednoczłonowa albo wieloczłonowa. Składową nazwy może być właśnie owo określenie, wszak klient musi wiedzieć z czym ma do czynienia od razu. O czym jeszcze warto pamiętać?
Przede wszystkim nazwa dla second handu może kojarzyć się z branżą, zatem może być to ogólne określenie odzieży wierzchniej np. „Elegancki ciuszek”. Oczywiście nazwa może odnosić się do konkretnych rzeczy, które znajdziemy w danym sklepie, zatem jeśli ma specjalizować się w sukienkach vintage, to może to być odzwierciedlone w nazwie. Kojarzenie marki z produktem to podstawowy sposób na tworzenie nazw w każdej branży.

Nazwa dla ciucholandu

Każdy ciucholand ma swoją historię, co także warto wykorzystać w nazwie. Jeśli specjalizuje się w odzieży z różnych dekad w modzie to nazwa może to odzwierciedlać. „Szalone lata 70-te” – takiej nazwy z dopiskiem sklep z odzieżą vintage może użyć firma, która chce nastawić się na ubrania popularne w konkretnej dekadzie. Innym sposobem przyciągnięcia uwagi klienta może być kojarzenie osoby z daną marką. Oczywiście nie chodzi tutaj o właściciela second handu, którego najprawdopodobniej zna niewiele osób, ale prawdziwą ikonę mody. „W stylu Marylin Monroe” to dobra nazwa dla sklepu sprzedającego odzież charakterystyczną dla lat 50-tych.

Nazwa dla lumpeksu

Skierowanie produktu do określonej grupy docelowej to nadrzędny cel każdej firmy. W tym może pomóc również nazwa. „Dla drobnych kobietek” labo „W stylu Twiggy” sugeruje, że w sklepie znajdziemy małe rozmiary. Jeśli w sklepie mają znaleźć się tylko takie, to oczywiście fakt ten powinien być zaznaczony w dopisku nazwy – np. tylko małe rozmiary. Ten sam tok myślenia można mieć tworząc odzież plus size. Oczywiście nazwa w żaden sposób nie powinna być dyskryminująca.

Dlaczego warto kupić nazwę na BlueCactus.pl?

Wszystkie oferowane przez nas domeny do zakupu, to starannie wyselekcjonowane nazwy – zazwyczaj, pozyskane bezpośrednio po firmach, które istniały przez wiele lat i nie kontynuowały swojej działalności. Nie wymyślamy nazw i ich rejestrujemy masowo – nasze portfolio nie jest duże – pozyskujemy wyłącznie nazwy po firmach i organizacjach. Inwestujemy tylko w to, co ma realną wartość i wiemy, że Państwo docenią daną nazwę.

Dlaczego to dla Państwa takie ważne?

Zdajemy sobie sprawę, że wybór odpowiedniej nazwy dla prowadzonego biznesu to szalenie trudny wybór. Nazwa, będzie towarzyszyła Państwu przez kolejne lata, nawet kilkanaście lat działalności, a może i dłużej. Adres strony internetowej jest wielokrotnie wpisywany na klawiaturze, wymawiany, używany w każdej reklamie, poczcie email, czy w stacjonarnym lokalu. Adres może wspierać lub utrudniać sprzedaż Państwa produktów i usług. Oczywiście domena .pl może być inna niż nazwa firmy czy nazwa marki, ale zdecydowanie lepiej jeśli mamy pełną spójność w naszej identyfikacji.

Jeśli nazwa jest zbyt długa i skomplikowana, osoba która nawet korzystała z Państwa usług (np. kilka lat temu), może mieć naprawdę realny problem, aby ponownie do Państwa trafić, mimo szczerych chęci i wysiłku. Każdy z nas kupuje w różnych sklepach internetowych, korzysta z różnych partnerów handlowych, a niektóre potrzeby zakupowe trafiają się jedynie raz na nawet kilka lat.

Idealna nazwa dla mojej firmy – jaka powinna być?

  • Oczywiście, nazwa z domeną .pl
  • Nazwa, która definiuje Twoją działalność
  • Im krótsza, tym lepsza (z wyjątkami!)
  • Unikaj myślników
  • Myśl marketingowo – czy wokół danej nazwy zbudujesz świetny marketing?

Na naszej stronię znajdą Państwo świetną ofertę uwolnionych nazw w domenie .pl – często bardzo ciekawych i prestiżowych adresów, pod którymi działały kiedyś różne organizacje wiele lat na rynku. Zapraszamy do zakupu prestiżowej domeny po przez sklep BlueCactus.pl