Nazwa dla zespołu muzycznego

Jaką wybrać nazwę dla zespołu? – sprawdź nasze propozycje

Nazwa dla zespolu
Branża muzyczna i artystyczna jest bardzo specyficzna. Wydaje się, że aby wybić się ponad przeciętność i zaprezentować się szerszej publiczności nie jest potrzebna chwytliwa nazwa, bo muzyka obroni się sama, ale historia pokazuje, że to nieprawda. Kiedyś nie tworzyło się wieloczłonowych nazw, gdyż wiele kapel uważało, że trudno będzie je zapamiętać. Jednak trend ten czasem się zmieniał i poza jednoczłonowymi, czy dwuczłonowymi nazwami powstawały te bardzo abstrakcyjne, dwuznaczne i wieloczłonowe. Zatem nazwa może być kontrowersyjna, nawiązywać do miejsca z którego pochodzi zespół albo granej przez niego melancholijnej, jazzowej czy rockowej muzyki. Po wybraniu nazwy, warto również zadbać o wizerunek zespołu w interwencie, kupując domenę .pl

Sprawdź propozycję domen.pl dla zespołów:

Nazwa dla zespołu tanecznego

W przypadku tworzenia nazwy dla zespołu tanecznego mechanizm jest tak naprawdę podobny. Wystarczy tu wspomnieć zespoły ludowe, których nazwa nawiązuje do regionu z którego pochodzą. Może nawiązywać do charakterystycznych ruchów w tańcu albo tanecznej inspiracji, np. „Moon walk boys” czy też po prostu tanecznego gatunku i jego genezy. W przypadku zespołów hip-hopowych bardzo często jest to nazwa dzielnicy, miasta w wersji anglojęzycznej, np. „49 Street’s Crew”.

Nazwa dla zespołu rockowego

Warto by nazwa zespołu rockowego nawiązywała do jego brzmienia albo muzycznej inspiracji. Można tu choćby wspomnieć jak robiły to legendy. Bo któż z nas nie kojarzy nazwy Metallica, bezpośrednio odnoszącej się do granego przez zespół gatunku albo Queen nawiązującej do pompatycznego, brzmienia, a przy tym kontrowersyjnej na owe czasy. Na dobrze jeśli chwytliwa nazwa koresponduje z logo. Wtedy fani mają się z czym identyfikować.

Dlaczego warto kupić nazwę na BlueCactus.pl?

Wszystkie oferowane przez nas domeny do zakupu, to starannie wyselekcjonowane nazwy – zazwyczaj, pozyskane bezpośrednio po firmach, które istniały przez wiele lat i nie kontynuowały swojej działalności. Nie wymyślamy nazw i ich rejestrujemy masowo – nasze portfolio nie jest duże – pozyskujemy wyłącznie nazwy po firmach i organizacjach. Inwestujemy tylko w to, co ma realną wartość i wiemy, że Państwo docenią daną nazwę.

Dlaczego to dla Państwa takie ważne?

Zdajemy sobie sprawę, że wybór odpowiedniej nazwy dla prowadzonego biznesu to szalenie trudny wybór. Nazwa, będzie towarzyszyła Państwu przez kolejne lata, nawet kilkanaście lat działalności, a może i dłużej. Adres strony internetowej jest wielokrotnie wpisywany na klawiaturze, wymawiany, używany w każdej reklamie, poczcie email, czy w stacjonarnym lokalu. Adres może wspierać lub utrudniać sprzedaż Państwa produktów i usług. Oczywiście domena .pl może być inna niż nazwa firmy czy nazwa marki, ale zdecydowanie lepiej jeśli mamy pełną spójność w naszej identyfikacji.

Jeśli nazwa jest zbyt długa i skomplikowana, osoba która nawet korzystała z Państwa usług (np. kilka lat temu), może mieć naprawdę realny problem, aby ponownie do Państwa trafić, mimo szczerych chęci i wysiłku. Każdy z nas kupuje w różnych sklepach internetowych, korzysta z różnych partnerów handlowych, a niektóre potrzeby zakupowe trafiają się jedynie raz na nawet kilka lat.

Idealna nazwa dla mojej firmy – jaka powinna być?

  • Oczywiście, nazwa z domeną .pl
  • Nazwa, która definiuje Twoją działalność
  • Im krótsza, tym lepsza (z wyjątkami!)
  • Unikaj myślników
  • Myśl marketingowo – czy wokół danej nazwy zbudujesz świetny marketing?

Na naszej stronię znajdą Państwo świetną ofertę uwolnionych nazw w domenie .pl – często bardzo ciekawych i prestiżowych adresów, pod którymi działały kiedyś różne organizacje wiele lat na rynku. Zapraszamy do zakupu prestiżowej domeny po przez sklep BlueCactus.pl