Nazwa dla sklepu z prezentami i gadżetami

Szukasz nazwy lub domeny dla sklepu z prezentami? Świetnie trafiłeś!

Nazwa dla sklepu z prezentami

Nazwa sklepu z prezentami powinna być łatwa do zapamiętania. Powinna również dobrze się kojarzyć. Najlepiej, jeśli jasno wskazuje czego dotyczy. Zastanówmy się, jakie mamy możliwości? Ogólne sklepy z prezentami mogą zawierać słowa takie, jak: prezent, gift, podarek, idealny, dopasowany, dla ciebie i tym podobne. Są to słowa bardzo ogóle, ale jasno wskazujące na profil działalności. Chcąc lepiej dopasować nazwę, warto jednak wejść nieco głębiej w tę działalność.

Jeśli planujemy otwieranie sklepu internetowego, powinniśmy wybrać łatwą do zapamiętania i ciekawa domenę:

Gadżety

Jednymi z firm, oferującymi prezenty są sklepy z gadżetami. Nazwa dla sklepu z gadżetami może być zabawna lub przewrotna. Zastanówmy się w pierwszej kolejności, czym mogą być gadżety? Poza typowymi gadżetami, są to miedzy innymi zabawki, czy też gry. W zależności od produktów, jakie sklep będzie miał w ofercie możemy zastosować słowa: gadżet, gadget, toys, games. Do tego można dodać przewrotny przymiotnik i nazwa jest gotowa: ministerstwo, bombowe, śmieszne, rozbrajające i tym podobne.

Rękodzieło.

Prezenty to mogą być również produkty wykonane własnoręcznie. Nazwa firmy rękodzielniczej może być naprawdę różna, w zależności od tego, co oferuje. Warto jednak zawrzeć w nazwie główny nurt. Przykładowo: malowane, haftowane, rzeźbione, klejone. To jest to, w jaki sposób dana rzecz jest wykonywana. Do tego warto dołączyć rzeczownik, który może wprost dotyczyć sprzedawanych rzeczy, np.: obrazy, plecionki, anioły. Warto jednak zastanowić się nad trochę bardziej tajemniczymi nazwami, jak: cuda, cudaki, kolory itp. Nazwa sklepu handmade będzie podobna, bo to rękodzieło w rzeczy samej. Tutaj można zastosować również takie rzeczowniki, jak art., fabryka. Pamiętajmy, żeby w nazwie jasno wskazać iż jest to rękodzieło, gdyż ludzie tego po prostu szukają.

Firma artystyczna

Nazwa firmy artystycznej powinna odnosić się do typu swojej działalności. Dlaczego? Otóż, ludzie szukają często czegoś wyjątkowego, co mogą dać jako nietypowy, a zarazem oryginalny prezent. Nie wiedząc czego szukają będą wpisywać w wyszukiwarki internetowe takie słowa, jak oryginalne i artystyczne. Nazywając swoją firmę zupełnie inaczej pozbywamy się wielu potencjalnych klientów. Możemy tu użyć słowa artystyczny z takimi jak: pracowania, manufaktura, fabryka, pracownia, agencja i wiele innych. Ważne, aby wprost wskazać, iż jest to działalność nietuzinkowa, inna niż wszystkie. Dopiero później możemy dołączyć słowo, które będzie odzwierciedlało artystę, lub będzie się mu po prostu podobało lub dobrze kojarzyło.

Dlaczego warto kupić nazwę na BlueCactus.pl?

Wszystkie oferowane przez nas domeny do zakupu, to starannie wyselekcjonowane nazwy – zazwyczaj, pozyskane bezpośrednio po firmach, które istniały przez wiele lat i nie kontynuowały swojej działalności. Nie wymyślamy nazw i ich rejestrujemy masowo – nasze portfolio nie jest duże – pozyskujemy wyłącznie nazwy po firmach i organizacjach. Inwestujemy tylko w to, co ma realną wartość i wiemy, że Państwo docenią daną nazwę.

Dlaczego to dla Państwa takie ważne?

Zdajemy sobie sprawę, że wybór odpowiedniej nazwy dla prowadzonego biznesu to szalenie trudny wybór. Nazwa, będzie towarzyszyła Państwu przez kolejne lata, nawet kilkanaście lat działalności, a może i dłużej. Adres strony internetowej jest wielokrotnie wpisywany na klawiaturze, wymawiany, używany w każdej reklamie, poczcie email, czy w stacjonarnym lokalu. Adres może wspierać lub utrudniać sprzedaż Państwa produktów i usług. Oczywiście domena .pl może być inna niż nazwa firmy czy nazwa marki, ale zdecydowanie lepiej jeśli mamy pełną spójność w naszej identyfikacji.

Jeśli nazwa jest zbyt długa i skomplikowana, osoba która nawet korzystała z Państwa usług (np. kilka lat temu), może mieć naprawdę realny problem, aby ponownie do Państwa trafić, mimo szczerych chęci i wysiłku. Każdy z nas kupuje w różnych sklepach internetowych, korzysta z różnych partnerów handlowych, a niektóre potrzeby zakupowe trafiają się jedynie raz na nawet kilka lat.

Idealna nazwa dla mojej firmy – jaka powinna być?

  • Oczywiście, nazwa z domeną .pl
  • Nazwa, która definiuje Twoją działalność
  • Im krótsza, tym lepsza (z wyjątkami!)
  • Unikaj myślników
  • Myśl marketingowo – czy wokół danej nazwy zbudujesz świetny marketing?

Na naszej stronię znajdą Państwo świetną ofertę uwolnionych nazw w domenie .pl – często bardzo ciekawych i prestiżowych adresów, pod którymi działały kiedyś różne organizacje wiele lat na rynku. Zapraszamy do zakupu prestiżowej domeny po przez sklep BlueCactus.pl