Nazwa dla firmy IT

Sprawdź najciekawsze nazwy w domenie .pl dla firmy IT

Nazwa dla firmy IT
Odpowiednio dobrana nazwa dla firmy komputerowej wraz z domenę internetową „pl” gwarantuje łatwy start i szanse na szybsze zdobycie rozpoznawalności. Nazwa może być poważna i merytoryczna czy też humorystyczna -dużo tutaj zależy od grupy docelowej, do której kieruje się swoją ofertę IT, a także pomysłu na reklamę usług. Decydując się na nazwę wieloznaczną można pokierować reklamą wielotorowo, zwłaszcza duże pole do popisu dają tu media społecznościowe, gdzie obecnie w największym stopniu promuje się usługi. Można stosować memy, call to action, a także reklamę tu i teraz związaną z bieżącymi wydarzeniami, utrwalając w umysłach potencjalnych klientów nazwę i oferowane usługi.

Przygotowaliśmy kilkanaście najciekawszych domen internetowych do zakupu dla branży IT – zapraszamy do zakupu dowolnej domeny przez nasz sklep.

Nazwa firmy IT – wykorzystaj popularne wzory i kody kulturowe

Jaki jest obecnie najbardziej popularny kod kulturowy? Oczywiście hashtag, który opanował wszystkie sfery od ekonomii, przez politykę po kulturę. Można go wykorzystać jako element logo, a także nazwy. Co ma znaleźć się po nim? Tu możliwości jest bardzo wiele, choć jak wiadomo nazwa nie powinna być zbyt długa i wieloczłonowa, wyjątkiem są tu te nazwy, które w logo, a także w mowie, czyli przez klientów, używane są w formie skrótowców. Tutaj przykładów mamy bardzo wiele i pierwszy z brzegu to oczywiście znana firma produkująca i sprzedająca między innymi łagodne i pikantne skrzydełka z kurczaka. Nie każdy potrafi ją rozwinąć, jednak skrótowiec zna każdy. Zatem inspirując się tym można stworzyć nazwę zawierającą miasto, region, a także skrót IT czy IT company. Mogą to być również skrótowce znane z wiadomości sms-owych czy internetowych, które będą pasować do branży IT, jak IT4U.
Nazwa firmy informatycznej – pomysły oczywiste i nieoczywiste

Jaka może być nazwa firmy informatycznej?

Pomysły jakie każdemu mogą się nasunąć to oczywiście te związane ze sprzętem czy akcesoriami komputerowymi, a także klawiszami na klawiaturze czy skrótami klawiszowymi. Te ostatnie mają swoje zastosowanie i często ratują nas z wielu opresji. Decydując się na taką nazwę można w ciekawy sposób i używając storytellingu zareklamować swoje usługi. Choć „Houston mamy problem” nie jest komunikatem znanym nam z ekranów naszych laptopów, to jednak często mamy to na myśli, kiedy sprzęt odmówi nam posłuszeństwa, a jego naprawa to dla nas swoisty kosmos. Dlatego odwołanie do galaktyki i kosmosu także może być nieoczywistym i ciekawym pomysłem. W ten sposób powstanie dobra nazwa dla firmy informatycznej. Oczywiście trzeba ją wymyślić w taki sposób, by zawierała odniesienie do branży IT, np. by ten skrót pojawił się w domenie.

Jaka będzie dobra nazwa dla sklepu komputerowego?

To jaką nazwę wybrać dla sklepu komputerowego nie jest łatwe. Można posłużyć się powyższymi pomysłami, gdyż większość sklepów świadczy również szeroko pojęte usługi IT i nie zajmuje się jedynie sprzedażą sprzętu. Nazwa może odnosić się do nowoczesnego sposobu przechowywania danych, czyli chmury. Nazwy sklepów komputerowych często są powielane, dlatego warto najpierw sprawdzić, czy genialna nazwa, na którą się wpadło nie jest już wielokrotnie wykorzystana. Ma to duże znaczenie przy pozycjonowaniu strony, a także doborze domeny. W przypadku popularnych nazw wiele domen jest zajętych i wtedy pojawia się problem, bo trzeba coś do niej dodać albo też skazywać się na konkurencję np. ze znacznie większym sklepem czy siecią sklepów. Oczywiście trzeba też sprawdzić czy dana nazwa nie jest zastrzeżona, bo to też się zdarza. W nazwie można odnieść się do slangu internetowego dotyczącego branży IT. Może to być potoczna nazwa komputera, komputera osobistego i tu warto dodać np. akronim internetowy, aby się wyróżnić.

Dlaczego warto kupić nazwę na BlueCactus.pl?

Wszystkie oferowane przez nas domeny do zakupu, to starannie wyselekcjonowane nazwy – zazwyczaj, pozyskane bezpośrednio po firmach, które istniały przez wiele lat i nie kontynuowały swojej działalności. Nie wymyślamy nazw i ich rejestrujemy masowo – nasze portfolio nie jest duże – pozyskujemy wyłącznie nazwy po firmach i organizacjach. Inwestujemy tylko w to, co ma realną wartość i wiemy, że Państwo docenią daną nazwę.

Dlaczego to dla Państwa takie ważne?

Zdajemy sobie sprawę, że wybór odpowiedniej nazwy dla prowadzonego biznesu to szalenie trudny wybór. Nazwa, będzie towarzyszyła Państwu przez kolejne lata, nawet kilkanaście lat działalności, a może i dłużej. Adres strony internetowej jest wielokrotnie wpisywany na klawiaturze, wymawiany, używany w każdej reklamie, poczcie email, czy w stacjonarnym lokalu. Adres może wspierać lub utrudniać sprzedaż Państwa produktów i usług. Oczywiście domena .pl może być inna niż nazwa firmy czy nazwa marki, ale zdecydowanie lepiej jeśli mamy pełną spójność w naszej identyfikacji.

Jeśli nazwa jest zbyt długa i skomplikowana, osoba która nawet korzystała z Państwa usług (np. kilka lat temu), może mieć naprawdę realny problem, aby ponownie do Państwa trafić, mimo szczerych chęci i wysiłku. Każdy z nas kupuje w różnych sklepach internetowych, korzysta z różnych partnerów handlowych, a niektóre potrzeby zakupowe trafiają się jedynie raz na nawet kilka lat.

Idealna nazwa dla mojej firmy – jaka powinna być?

  • Oczywiście, nazwa z domeną .pl
  • Nazwa, która definiuje Twoją działalność
  • Im krótsza, tym lepsza (z wyjątkami!)
  • Unikaj myślników
  • Myśl marketingowo – czy wokół danej nazwy zbudujesz świetny marketing?

Na naszej stronię znajdą Państwo świetną ofertę uwolnionych nazw w domenie .pl – często bardzo ciekawych i prestiżowych adresów, pod którymi działały kiedyś różne organizacje wiele lat na rynku. Zapraszamy do zakupu prestiżowej domeny po przez sklep BlueCactus.pl