Serwis iPhone – naprawy jakie często wykonuje się w smartfonach

Posiadacze telefonów marki iPhone, bardzo często martwią się stanem swojego telefonu. Odwiedzają serwis iPhone, gdyż chcą aby ich telefon służył im przez długie lata i był niezawodny. Istnieje kilka usterek, która pojawiają się w telefonach tej marki, jednak ich naprawa jest wyjątkowo prosta i szybka, a także dużo tańsza niż zakup nowego modelu. Warto korzystać z serwisu iPhone, gdyż samodzielna wymiana może skończyć się naprawdę źle dla stanu telefonu. Jakie naprawy wykonuje się najczęściej? Przeczytasz w poniższym artykule.

Wymiana baterii w iPhone

Korzystając z telefonów iPhone, wiele osób może zauważyć problem ze spadającym poziomem naładowania baterii. Problem ten może się pogłębiać, uniemożliwiając korzystanie z telefonu. Bateria iPhone 6s PLUS lub w innym modelu telefonu będzie wymagała wymiany najczęściej po około 2-3 latach, jednak przy rzadkim korzystaniu z urządzenia wymiana będzie konieczna po około 3-4 latach.

Wyeksploatowana bateria może znacznie utrudniać korzystanie z telefonu, mogą zdarzyć się wyłączenia iPhona, a także przygaszanie podświetlenia, wolne uruchamianie się aplikacji, a także niższa płynność przewijania. Pamiętajmy, że w telefonie iPhone 11 Pro wymiana baterii powinna odbywać się w serwisie, tak jak w przypadku innych modeli. Dzięki temu nie ma ryzyka wyrządzenia szkód, które mogą być dość drogie do naprawienia.

Wymiana stłuczonej szybki w telefonie iPhone

Jedną z najczęstszych awarii, które zdarzają się w iPhone, są stłuczone szybki. Wszystko przez upadki na asfalt, płytki czy chodnik, a także mocne uderzenia. Stłuczony wyświetlacz jest niezwykle nieestetyczny i uniemożliwia normalne korzystanie z telefonu. Dodatkowo może uszkodzić inne elementy telefonu. Pamiętajmy, że wymiana ekranu iPhone 8 musi odbywać się w serwisie. To właśnie w takich miejscach serwisanci posiadają wiedzę specjalistyczną i odpowiednie narzędzia do pracy.

Ekran wymienią za pomocą nowej oryginalnej części, która w 100% będzie odpowiadała wymaganiom telefonu. Dzięki temu nie ma ryzyka uszkodzenia panelu dotyku czy podzespołów iPhone. Nie warto również zwlekać z wymianą, gdyż uszkodzeniu może ulec panel dotyku, gdyż pęknięta szybka jest dużo bardziej podatna na wnikanie kurzu i wody. Dodatkowo wygląda to dość nieestetycznie. Wymiana jest również dużo tańsza niż zakup nowego telefonu, dlatego dobrze jest zadbać o serwis swojego iPhona i cieszyć się jego niezawodnością oraz odpowiednim działaniem.

Poprzedni wpis
Następny wpis