Silikonowe etui iPhone 13 – wady i zalety tego rozwiązania

Na rynku dostępne są różne warianty etui. iPhone 13 wymaga bowiem kompleksowej ochrony przed kurzem, wilgocią czy upadkiem. Czy silikonowy wariant takiego pokrowca będzie odpowiednim zabezpieczeniem? Jakie są zalety i wady etui w takiej formie? Zobacz nasz poradnik i zdecyduj, czy ochrona tego typu będzie idealna na Twój smartfon od Apple.

W asortymencie akcesoriów do telefonów Apple znajdziesz wiele etui (iPhone 13 lub innych smartfonów) wykonanych z takich materiałów jak skóra naturalna lub sztuczna, plastik i inne tworzywa sztuczne, a nawet silikon. W tym tekście zajmiemy się tym ostatnim.

Czym jest silikonowe etui iPhone 13?

Przede wszystkim etui iPhone 13 wykonane z silikonu to ochrona tylnej części obudowy tego smartfonu. Co to oznacza? Dokładnie chroni kanty telefonu oraz jego obudowę z tyłu, natomiast pozostawia bez ochrony wyświetlacz.

Wykonane z silikonu etui dobrze amortyzuje uderzenie i osłania przed skutkami upadku. Jeżeli Twój telefon spadnie na wrażliwy bok, to nie rozbije się na wiele elementów. Nie będziesz też miał porysowanej obudowy, nosząc go w kieszeni.

Jakie zalety i wady mają etui silikonowe do iPhone 13?

Wśród zalet takiego rozwiązania możemy wymienić między innymi:

  • Relatywnie niską cenę – etui silikonowe jest tańsze niż np. wersja skórzana
  • Skuteczną ochronę tyłu i boków telefonu – silikon dobrze amortyzuje uderzenia i bierze na siebie ich siłę
  • Zachowanie wyglądu Twojego iPhone – nie wszyscy lubią zakrywać wysokiej jakości sprzęt w rozbudowanych futerałach. Przeźroczystego etui nie będzie praktycznie widać na Twoim iPhone 13.
  • Pełna użyteczność telefonu – dzięki temu, że silikonowy pokrowiec nie zakrywa ekranu, nie będziesz miał problemów z jego używaniem.

Warto zwrócić jednak również uwagę na wady takiego rozwiązania. Otóż przede wszystkim upadek na (drogi) wyświetlacz może skończyć się porysowaniem lub jego rozbiciem. Poza tym silikonowe etui nie są tak eleganckie jak np. te w formie skórzanej oraz są zdecydowanie mniej wytrzymałe. Szybciej się wyeksploatują i będziesz musiał kupić nowe.

Dla kogo jest takie etui?

Etui do iPhone 13 w formie silikonowej sprawdzi się dla osób, które nie chcą za bardzo zakrywać tego wyjątkowego telefonu. Najlepiej mieć je, jeżeli nie używasz swojego smartfonu w sytuacjach możliwego zagrożenia. Z takiej ochrony powinien skorzystać przede wszystkim młody użytkownik, którego trudno przekonać do jakiegokolwiek etui. Osoba z zacięciem biznesowym, ceniąca sobie wysoki stan smartfonu dużo bardziej sprawdzi sobie pokrowiec wykonany np. ze skóry.

Poprzedni wpis
Następny wpis