Nazwa dla firmy handlowej

Jaką wybrać nazwę dla firmy handlowej?

Nazwa dla firmy handlowej
Stworzenie własnej firmy handlowej niesie za sobą konieczność wypełnienia wielu formalności, podjęcia wielu ważnych decyzji i włożenia ogromu pracy. Jest to bowiem poważne przedsięwzięcie, na które nie każdy się decyduje. Jedną z pierwszych decyzji, które należy podjąć jest wybór nazwy i tym samym wybór domeny dla naszej firmy. Dobrze, aby nazwa posiadała również domenę internetową „pl” – ułatwi to nam komunikację marketingową z rynkiem. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Sprawdź propozycję domen.pl dla firmy handlowej w naszej ofercie:

Nazwa dla firmy handlowej – kryteria wyboru

Nazwa jest bardzo ważna dla firmy. To niemalże twoje logo, symbol. Dobra nazwa czasami potrafi zdziałać cuda, jeśli chodzi o sprzedaż, o utrzymanie się na rynku. Jak jednak stworzyć taką nazwę?

Po pierwsze – dobrze jeśli nazwa w jakiś sposób już będzie się kojarzyła z twoją branżą. Wtedy łatwiej będzie zainteresowanemu daną usługą klientowi, zapamiętać nazwę właśnie twojej firmy. Zadziała bowiem skojarzenie. Oczywiście nie jest to przymus. Wiele marek ma nazwy, które kiedyś w żaden sposób nie łączyły się z ich działalnością, a teraz są synonimem danej branży. Jednak są to wyjątki. Może więc bezpieczniej postawić na coś, co się będzie kojarzyło z tym, co robisz.

Po drugie – mniej znaczy więcej. Krótsza nazwa jest zawsze bardziej chwytliwa i lepiej zapamiętywana, co przekłada się na to, że łatwiej jest jej zaistnieć w sferze publicznej. Łatwiej jej przeniknąć z reklam do świadomości klientów.

Dlaczego warto kupić nazwę na BlueCactus.pl?

Wszystkie oferowane przez nas domeny do zakupu, to starannie wyselekcjonowane nazwy – zazwyczaj, pozyskane bezpośrednio po firmach, które istniały przez wiele lat i nie kontynuowały swojej działalności. Nie wymyślamy nazw i ich rejestrujemy masowo – nasze portfolio nie jest duże – pozyskujemy wyłącznie nazwy po firmach i organizacjach. Inwestujemy tylko w to, co ma realną wartość i wiemy, że Państwo docenią daną nazwę.

Dlaczego to dla Państwa takie ważne?

Zdajemy sobie sprawę, że wybór odpowiedniej nazwy dla prowadzonego biznesu to szalenie trudny wybór. Nazwa, będzie towarzyszyła Państwu przez kolejne lata, nawet kilkanaście lat działalności, a może i dłużej. Adres strony internetowej jest wielokrotnie wpisywany na klawiaturze, wymawiany, używany w każdej reklamie, poczcie email, czy w stacjonarnym lokalu. Adres może wspierać lub utrudniać sprzedaż Państwa produktów i usług. Oczywiście domena .pl może być inna niż nazwa firmy czy nazwa marki, ale zdecydowanie lepiej jeśli mamy pełną spójność w naszej identyfikacji.

Jeśli nazwa jest zbyt długa i skomplikowana, osoba która nawet korzystała z Państwa usług (np. kilka lat temu), może mieć naprawdę realny problem, aby ponownie do Państwa trafić, mimo szczerych chęci i wysiłku. Każdy z nas kupuje w różnych sklepach internetowych, korzysta z różnych partnerów handlowych, a niektóre potrzeby zakupowe trafiają się jedynie raz na nawet kilka lat.

Idealna nazwa dla mojej firmy – jaka powinna być?

  • Oczywiście, nazwa z domeną .pl
  • Nazwa, która definiuje Twoją działalność
  • Im krótsza, tym lepsza (z wyjątkami!)
  • Unikaj myślników
  • Myśl marketingowo – czy wokół danej nazwy zbudujesz świetny marketing?

Na naszej stronię znajdą Państwo świetną ofertę uwolnionych nazw w domenie .pl – często bardzo ciekawych i prestiżowych adresów, pod którymi działały kiedyś różne organizacje wiele lat na rynku. Zapraszamy do zakupu prestiżowej domeny po przez sklep BlueCactus.pl