Nazwa dla studia projektowego

Wybieramy nazwę dla studia projektowego

Nazwa dla studia-projektowego

Własne studio projektowe jest marzeniem większości architektów. Projektowanie wnętrz staje się coraz bardziej popularne, zatem kiedy już zgromadzony został odpowiedni kapitał na start, a także sporządzony został biznes plan, czas na wybór nazwy. Studio projektowe może mieć niezwykle prostą nazwę, odnoszącą się do charakterystycznego budynku czy jego bryłowej formy albo figury geometrycznej, jednak w niektórych przypadkach jest ryzyko, że będzie się ona kojarzyła, np. z biurem nieruchomości, a ważne jest by klient nazwę kojarzył z branżą. Nazwa dla projektanta wnętrz nie musi być oczywista i może odnosić się np. do sposobu pracy czy projektowania wnętrz.

Inną kwestią jest zadbanie o wizerunek i kwestie marketingowe nowo zakładanego biura – warto wybrać taką nazwę, której odpowiednikiem będzie domena internetowa „pl” – ułatwi to w przyszłości komunikację z rynkiem. Poniżej przedstawiamy wybrane domeny .pl dla biura projektowego – zapraszamy do wyboru i zakupu po przez nasz sklep:

Projektowanie wnętrz – nazwa firmy odnosząca się do znanych praktyk planowania przestrzeni

Jak wiadomo znaną praktyką projektowania wnętrz jest feng shui, czyli urządzanie mieszkania w taki sposób, by zachowana była w nim harmonia oddziałująca na wszystkie sfery życia, zatem zarówno sferę uczuciową, sferę rozwoju mentalnego, zdrowie, jak i powodzenie w życiu. Można zatem odnieść się do zen, a także nazwę oprzeć na skojarzeniach z kulturą orientu. Wtedy łatwiej będzie rozbudować brand, stworzyć logo, a także opis działalności, czyli stronę zachęcającą potencjalnych klientów. Bardzo popularna jest także filozofia hygge i również do pojęcia szczęścia rozumianego jako stworzenie ciepła domowego ogniska i cieszenie się prozą życia może być inspiracją dla nazwy studia projektowego. Tutaj jednak istnieje ryzyko, że potencjalny klient będzie uważał, że projektant skupia się tylko na stylu skandynawskim. Istotne znaczenie ma zatem rozwinięcie nazwy poprzez odpowiedni dopisek znajdujący się również pod logo, a także zaznaczenie, że każda aranżacja nawet surowa, może mieć w sobie pierwiastek hygge.

Bezpośrednie nawiązanie do metamorfozy

Samo słowo metamorfoza kojarzy się z projektowaniem wnętrz, wszak jest to nie tylko kreowanie poszczególnych pomieszczeń od zera w nowych mieszkaniach, ale znacznie częściej ponowna aranżacja starych mieszkań i tworzenie nowych, bardziej ergonomicznych i ciekawszych pod względem designerskim rozwiązań. Metamorfoza ma wiele bliskoznacznych odniesień również w sferze ożywionej. Nazwa studia projektowego można odnieść się do rośliny zmieniającej swoje barwy czy też zwierzęcia. Tutaj kluczem jest słowo adaptacja, wszak wnętrze musi być zaplanowane w taki sposób, by jego użytkownik mógł się w nie wtopić, to znaczy doskonale się w nim poczuć.

Zatem jaka powinna być nazwa firmy? Projektowanie wnętrz opiera się na dużej wyobraźni i kreatywności. Na tych kwestiach należy się skupić promując swoją działalność na stronie internetowej. Najistotniejsze jest by do nazwy można było dopasować pasujące logo, bo w każdej branży identyfikacja wizualna ma kluczowe znaczenie.

Dlaczego warto kupić nazwę na BlueCactus.pl?

Wszystkie oferowane przez nas domeny do zakupu, to starannie wyselekcjonowane nazwy – zazwyczaj, pozyskane bezpośrednio po firmach, które istniały przez wiele lat i nie kontynuowały swojej działalności. Nie wymyślamy nazw i ich rejestrujemy masowo – nasze portfolio nie jest duże – pozyskujemy wyłącznie nazwy po firmach i organizacjach. Inwestujemy tylko w to, co ma realną wartość i wiemy, że Państwo docenią daną nazwę.

Dlaczego to dla Państwa takie ważne?

Zdajemy sobie sprawę, że wybór odpowiedniej nazwy dla prowadzonego biznesu to szalenie trudny wybór. Nazwa, będzie towarzyszyła Państwu przez kolejne lata, nawet kilkanaście lat działalności, a może i dłużej. Adres strony internetowej jest wielokrotnie wpisywany na klawiaturze, wymawiany, używany w każdej reklamie, poczcie email, czy w stacjonarnym lokalu. Adres może wspierać lub utrudniać sprzedaż Państwa produktów i usług. Oczywiście domena .pl może być inna niż nazwa firmy czy nazwa marki, ale zdecydowanie lepiej jeśli mamy pełną spójność w naszej identyfikacji.

Jeśli nazwa jest zbyt długa i skomplikowana, osoba która nawet korzystała z Państwa usług (np. kilka lat temu), może mieć naprawdę realny problem, aby ponownie do Państwa trafić, mimo szczerych chęci i wysiłku. Każdy z nas kupuje w różnych sklepach internetowych, korzysta z różnych partnerów handlowych, a niektóre potrzeby zakupowe trafiają się jedynie raz na nawet kilka lat.

Idealna nazwa dla mojej firmy – jaka powinna być?

  • Oczywiście, nazwa z domeną .pl
  • Nazwa, która definiuje Twoją działalność
  • Im krótsza, tym lepsza (z wyjątkami!)
  • Unikaj myślników
  • Myśl marketingowo – czy wokół danej nazwy zbudujesz świetny marketing?

Na naszej stronię znajdą Państwo świetną ofertę uwolnionych nazw w domenie .pl – często bardzo ciekawych i prestiżowych adresów, pod którymi działały kiedyś różne organizacje wiele lat na rynku. Zapraszamy do zakupu prestiżowej domeny po przez sklep BlueCactus.pl