Czy książki papierowe mają jeszcze swoje miejsce?

Książki

Czytelnictwo w Polsce

Współcześnie coraz częściej mówi się, że czytelnictwo upada. Statystyki pokazują jasno – coraz mniej Polaków czyta choć jedną książkę w ciągu roku. Niektórzy jednak zastanawiają się czy winna jest temu technologia. Książki papierowe są niewygodne – dużo większe i cięższe od smartfona, ciężko je zabrać wszędzie, nie są dostępne na wyciągnięcie ręki. W erze powszechnego, natychmiastowego dostępu do informacji pójście do księgarni czy biblioteki dyskwalifikuje książki papierowe na rzecz usług internetowych.

Ebooki dla leniwych?

Pewne rozwiązanie stanowi jednak ebook – połączenie zwykłej książki z nowoczesną technologią. Sięgają po nie przede wszystkim młodzi ludzie, chętnie uczący się nowych technologii. Dają one możliwość noszenia ogromnej biblioteki ze sobą praktycznie wszędzie. Ebook jest dostępny dla czytelnika praktycznie natychmiast, bez wychodzenia z domu. Technologia pozwala wyświetlaczom nawet na imitowanie kartek papieru.

Jednak choć są one tak wygodne, to książki papierowe nadal mają swoich zwolenników, mówiących przede wszystkim o zapachu książek i uczuciu przewracania kartek. Ebook pozwala jednak sądzić, że czytelnictwo ma jeszcze przed sobą jakąkolwiek przyszłość.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *