Czym zajmuje się biotechnologia?

Biotechnologia

Biotechnologia w skrócie

Biotechnologia jest dziedziną nauki, która zajmuje się wykorzystywaniem różnych organizmów w celach naukowych. Na przykład takich organizmów żywych, jak bakterii. A wszystko w celu wytwarzania lub modyfikowania produktów. Same metody biotechnologi są znane od bardzo dawna. Przykładem na wykorzystywanie tych metod może być produkcja np. nabiału, gdzie następuje fermentacja mleka i powstaje np. kefir, czy jogurt.

Gdzie biotechnologia ma zastosowanie?

Biotechnologia ma zastosowanie w przemyśle spożywczym, ale nie tylko. Wykorzystywana jest także w oczyszczaniu środowiska z zanieczyszczeń, jak również w medycynie, jak i w innych gałęziach gospodarki. Kto zamierza studiować biotechnologię będzie uczył się o procesach i mechanizmach, na których opiera się życie. I o tym, w jaki sposób zdobytą wiedzę można wykorzystać np. w badaniach naukowych, ochronie środowiska, produkcji leków, a nawet w przemyśle.

Biotechnologia to dziedzina nauk technicznych. Dyscyplina naukowa na pograniczu biologii, chemii i inżynierii chemicznej. Aby być dobrze przygotowanym do studiów trzeba mieć dobre wyniki z przedmiotów obowiązkowych. A zwłaszcza z chemii i biologii.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *