Na czym polega obsługa prawna firm?

Każdy, kto choć raz spróbował własnej działalności gospodarczej – zwłaszcza na sporą skalę – wie, jak skomplikowane formalności wiążą się z nią w naszym kraju. Aby spełnić wszystkie wymagania prawne, a tym samym uniknąć w przyszłości ewentualnych konsekwencji, warto zaangażować do współpracy profesjonalną kancelarię prawną. Z pewnością pomoże to prowadzić działalność w bezpieczny sposób.

Obsługa prawna firmy – co warto wiedzieć

Obsługa prawna firmy najczęściej polega na stałej i kompleksowej współpracy z kancelarią prawną, która oferuje dostęp do swoich usług. Obsługa prawna dla przedsiębiorców świadczona jest najczęściej w trybie priorytetowym i może przybierać bardzo różne formy: od negocjacji z wierzycielami aż po reprezentowanie przedsiębiorcy podczas rozprawy sądowej. Nawiązanie stałej współpracy z kancelarią prawną gwarantuje, że jej specjaliści będą monitorować aktualne działania firmy na polu prawnym i reagować w najbardziej odpowiedni sposób.

Obsługa prawna przedsiębiorstwa – kancelaria i jej działania

Kancelaria, specjalizująca się w analizie działalności przedsiębiorstwa, powinna w pierwszej kolejności przeprowadzić audyt firmy. Odpowie on na kluczowe pytania, takie jak na przykład: „Czy umowy skonstruowane są w odpowiedni sposób?”, „Czy dokumenty wewnętrzne są zgodne z obowiązującym prawem?” lub też „Czy forma prawna działalności jest optymalna?”. Audyt prawny pozwoli ustalić status prawny danej firmy, wskazać miejsca do optymalizacji jej działań i wykluczyć potencjalne ryzyka.

W dalszej kolejności usługi prawne dla firm obejmują też między innymi regularne sprawdzanie zapisów umów z potencjalnymi kontrahentami. Dzięki takim analizom przedsiębiorca dowie się, czy warunki współpracy są jasne, nie niosą za sobą niepotrzebnego ryzyka i czy warto nawiązać taką współpracę. To jednak nie wszystko, bo kompleksowa obsługa prawna może obejmować również:

  • przygotowywanie umów i porozumień w imieniu firmy,
  • przygotowywanie opinii prawnych,
  • wezwania do zapłaty i proces windykacyjny, negocjacje z wierzycielami,
  • prowadzenie spraw zadłużenia na etapie sądowo-egzekucyjnym,
  • reprezentowanie firmy podczas procesów sądowych.

Łatwo więc zauważyć, że w dzisiejszych czasach profesjonalna pomoc prawna dla przedsiębiorcy to absolutna podstawa skutecznego prowadzenia działalności gospodarczej.

Usługi prawne dla przedsiębiorców: przebranżowienie, zawieszenie i likwidacja działalności

Zarówno proces przebranżowienia, jak i likwidacji działalności z ogłoszeniem upadłości, jest dość skomplikowany. Obsługa prawna firm również i na tym etapie powinna być prowadzona przez skuteczną kancelarię. Dobra kancelaria prawna skutecznie przeprowadzi przedsiębiorcę przez proces przebranżowienia czy zmiany formy prowadzenia działalności, a także dokona odpowiednich korekt w Krajowym Rejestrze Sądowym. Niestety, przedsiębiorcy próbujący zrobić to samodzielnie, często popełniają błędy formalne, które mogą się okazać kosztowne. Również w przypadku konieczności ogłoszenia upadłości firmy kancelaria pomoże w sprawach formalnych, dzięki czemu cały proces będzie prowadzony w sposób bezpieczny dla przedsiębiorcy.

Jeśli interesuje Cię obsługa prawna dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb, warto zaufać sprawdzonej kancelarii, która ma doświadczenie we współpracy z przedsiębiorcami z różnych branży.

Poprzedni wpis
Następny wpis