Jakie klawiatury mechaniczne wybrać?

W świecie gier, istnieje wiele urządzeń peryferyjnych do gier. Wśród nich, klawiatury są jednym z najważniejszych składników. Dla komfortowego doświadczenia w grach jest kluczowe, aby mieć dobrą klawiaturę, która zapewnia szybkie i precyzyjne działania na jego klawiszy. W tym poradniku zebraliśmy pięć profesjonalnych gamingowych płyt mechanicznych, które z pewnością poprawią Twoje gamingowe umiejętności.

Na początek zdefiniujmy czym właściwie jest klawiatura do gier? Czy jest to coś nowego, czy tylko zwykły upgrade względem klasycznych modeli? Choć klawiatury gamingowe mogą wyglądać jak niektóre przerośnięte zwykłe klawiatury, w rzeczywistości różnią się od nich pod wieloma względami:

Przełączniki klawiszy zostały zaprojektowane specjalnie na potrzeby gier, wytrzymując do 100 milionów uderzeń. Wytrzymują one dłużej niż zwykłe modele i zapewniają szybszy czas reakcji.

Najlepsza klawiatura mechaniczna – czas ją znaleźć

Najnowsze gry stawiają przed graczami nowe wyzwania. Okazuje się, że aby osiągnąć najlepszy poziom, potrzebny jest wydajny sprzęt. Powinieneś często aktualizować swój komputer, np. wymieniając procesor lub dodając więcej pamięci RAM. Tylko wtedy można grać w gry w najwyższej rozdzielczości. Wzrost jednostki centralnej to jednak nie wszystko. Aby poprawić swoją wydajność, będziesz potrzebował odpowiedniego sprzętu. Jednym z nich jest klawiatura mechaniczna. Czym dokładnie one są? Jaka jest najpopularniejsza klawiatura mechaniczna dostępna obecnie na rynku? Odpowiedzi na te pytania poznasz w dalszej części tego eseju.

Klawiatury gamingowe – rodzaje

Większość klawiatur dostępnych obecnie na rynku składa się albo z przełączników mechanicznych, albo z membranowych. Obecnie wyróżnia się dwa rodzaje klawiatur: oprócz wcześniej wspomnianych mechanicznych, można spotkać również urządzenia membranowe. Co je od siebie odróżnia? Chodzi przede wszystkim o przyciski. Każdy przycisk na mechanicznym gadżecie posiada swój własny przełącznik, natomiast w drugim rodzaju akcesoriów funkcję tę pełni specjalnie opracowana membrana.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na komfort pracy z klawiaturą jest rodzaj przełączników. Różne przełączniki mają znaczący wpływ na precyzję działania. Dzięki temu nie ma konieczności mocnego wciskania klawiszy – od czasu do czasu wystarczy lekki dotyk. Co więcej, zastosowanie takiej technologii zdecydowanie wydłuża żywotność całego sprzętu. Klawiatury mechaniczne są zaprojektowane tak, aby wytrzymać setki milionów naciśnięć klawiszy.

Co warto brać pod uwagę wybierając klawiaturę dla gracza?

Ergonomia pracy klawiatury mechanicznej

Kiedy mówimy o ergonomii, mamy na myśli sposób, w jaki korzystasz z urządzenia. Idealna klawiatura do gier powinna być przyjemna do pisania. Rozmiar klawiszy jest również istotny, ponieważ wpływa zarówno na komfort, jak i wydajność.

Podświetlenie klawiatury dla gracza

Podświetlenie ma również pośredni wpływ na użytkowanie. Pozwala ono na grę w nocy lub w dzień, kiedy światło może być niewystarczające. W związku z tym sprawdziliśmy, czy omawiane urządzenia oferowały takie opcje i czy podświetlenie nie było zbyt mocne i nie przeszkadzało w rozgrywce.

Żywotność klawiatury dla gracza

Wytrzymałość sprzętu była kluczowym czynnikiem, który wpłynął na to, który typ klawiatury mechanicznej wygrał w naszym rankingu. Mówimy tu nie tylko o odporności na uszkodzenia mechaniczne, ale także o tym, jak wytrzymałe są klawisze i ile milionów naciśnięć są w stanie znieść.

Anti-Ghosting klawiatury

Technologia znana jako Anti-Ghosting jest dość kluczowa. Jest to funkcja, która zapobiega błędom klawiszy. Dzięki temu mechanizmowi możliwe jest ustalenie, który klawisz został wciśnięty jako pierwszy, gdy wciśniesz kilka klawiszy jednocześnie. Ponieważ jeden niepoprawnie wciśnięty lub źle zinterpretowany klawisz może zadecydować o wyniku gry, tryb ten może być zastosowany na wszystkich klawiszach lub tylko na części z nich.

Poprzedni wpis
Następny wpis