Świetlne neonowe napisy – doskonały efekt i świetne wrażenie

Neonowe napisy wracają do łask! Po latach zachwytu tą formą reklamy z przełomu lat 50., 60. i 70. ubiegłego wieku, znów dostrzegamy piękno, atrakcyjność i siłę przekazu świetlnych „rurek”. Litery neonowe coraz częściej zdobią restauracje, sklepy, lokale użytkowe i prywatne mieszkania, dekorują fasady domów, rozświetlają bramy i wnętrza. Świetnie wpisują się w aktualną modę na retro i vintage, sentymentalne powroty do przeszłości i poszukiwania oryginalnych, niekonwencjonalnych rozwiązań.

Neonowe napisy – wyjątkowe połączenie tradycji z nowoczesnością

 Neonowe napisy, czyli pierwotnie tak zwane lampy wyładowcze, powstały już w 1910 roku, by niedługo potem przejąć władanie nad światem reklamy. Kojarzone z kolorowymi metropoliami Ameryki i przydrożnymi restauracjami na przedmieściach, przez lata wzbudzały podziw przechodniów i … hipnotyzowały miłośników dobrego kina. Reklamową moc neonów w Polsce zauważono tuż po II wojnie światowej, jednak długotrwały zachwyt z czasem wyparły nowocześniejsze formy świetlnych reklam.

Obecnie neony znów uwodzą i ekscytują – zarówno właścicieli firm, który dostrzegają w nich świetny sposób na reklamę, jak i koneserów retro stylu i miłośników oryginalnych wnętrz. Dzisiejsze neony to nowoczesne lampy wykonane z energooszczędnej taśmy led przyjaznej dla środowiska. Umieszczone są w silikonowej obudowie, są lekkie, bezpieczne i niepodatne na stłuczenia – jak ich sławne pierwowzory. Wraz z rozwojem technologii, znacząco obniżył się również koszt neonu, a same lampy stały dostępne dla większości.

Wyraźne i oryginalne litery neonowe w służbie reklamy

Zastosowania reklamowe to zdecydowanie najbardziej powszechny sposób wykorzystywania neonów. Litery neonowe są wręcz wymarzonym tworzywem do budowy przyciągających uwagę nazw i haseł. A ponieważ tworzywo daje łatwo giąć się i formować, świetnie nadaje się również na markowe logo i symbole. Intensywne światło, bogata paleta barw, możliwość tworzenia zaskakujących efektów wizualnych, a także długa żywotność i energooszczędność świateł powodują, że po neonowe napisy niezwykle chętnie sięgają przedstawiciele rozmaitych branż.

Litery neonowe są niezwykle wyraźne i trwałe, co czyni z nich idealny nośnik reklamy zewnętrznej. Widoczne z bardzo daleka i trwałe, o dużej odporności na czynniki atmosferyczne, pozwalają na bezawaryjne, długotrwałe użytkowanie – nawet do dziesięciu lat. Przy niewielkich nakładach finansowych neonowy napis na ścianie może być doskonałą wizytówką każdej firmy w zaskakująco długim okresie.

Efektowny neonowy napis na ścianie w Twoim domu

Neonowy napis na ścianie w sypialni, pokoju dziecka czy przedpokoju? Dlaczego nie? To świetny sposób na urozmaicenie wnętrza, ale i oryginalne, nastrojowe podświetlenie. Litery neonowe to wręcz wymarzony dodatek do nowoczesnych industrialnych wnętrz i pomieszczeń miłośników retro i awangardy. Doskonale sprawdzą się w postaci dużych ściennych napisów czy małych świetlnych dekoracji.

Dzięki możliwości wyboru i dopasowania koloru z szerokiej palety barwnej, neonowe napisy do wnętrz mogą mieć niemal dowolny design. Mogą idealnie zgrać się kolorystycznie z otoczeniem, bądź wręcz przeciwnie – zaintrygować kontrastem. W zależności od indywidualnego pomysłu. Giętka forma pozwoli na wykonanie każdego rodzaju kształtu – nie tylko liter i napisów, ale i motywów florystycznych, zwierzęcych, geometrycznych form i symboli.

 

Wysoka jakość i niski koszt neonu? To możliwe!

Poszukując neonowych napisów i dekoracji zdecydowanie warto sięgnąć do ofert producentów i firm z branży reklamowej, jak Optimaprint. Profesjonalne doradztwo przyda się, gdy potrzeba będzie pomocy przy projektowaniu, uzyskania istotnych wskazówek dotyczących kształtu, wielkości, optymalnej jasności neonu czy form montażu. Korzystając z oferty producenta uda się również znacznie obniżyć zarówno koszt neonu, jak i całej inwestycji. A także uzyskać gwarancję wysokiej jakości, sprawnej realizacji i zadowolenia.

Poprzedni wpis
Następny wpis