Jak zachować idealny wygląd mebli tapicerowanych na dłużej?

Oddalibyśmy wiele, aby idealny wygląd mebli tapicerowanych pozostał z nami na zawsze. Jednakże tapicerka po latach ma tendencje do blaknięcia, płowienia, a także przecierania. Pojawiają się również nieestetyczne zabrudzenia. Na szczęście, istnieje prosty sposób, który pozwala na dłużej zachować nieskazitelny wygląd mebli. Wystarczy zadbać o systematyczne pranie tapicerki meblowej realizowane przez doświadczonych specjalistów dysponujących potrzebnym sprzętem.

Czym jest profesjonalne pranie tapicerki meblowej?

Jest to usługa realizowana przez doświadczone firmy czyszczące dysponujące zaawansowanym sprzętem, a także dostępem do najlepszych detergentów. Czyszczenie kanap i narożników jest realizowane w domu klienta, dzięki czemu, nie ma potrzeby przenoszenia mebli. Fachowiec przyjeżdża na miejsce, a następnie zapoznaje się z rodzajem tapicerki, w celu doboru bezpiecznej metody. To właśnie indywidualne podejście sprawia, że pranie tapicerki przynosi tak imponujące efekty i nie wystawia na szwank kondycji naszych mebli.

Pranie narożników dzieli się na kilka etapów. Pierwszym krokiem jest dokładne odkurzenie materiału, dzięki czemu można usunąć włosy, sierść zwierząt domowych, kurz, a także drobiny z ostrymi krawędziami. Następnie, rozprowadzany jest preparat prespray, który rozmiękcza brud i ułatwia jego usunięcie. Do zasadniczego prania można wykorzystać szampon, proszek, a także specjalne kapsułki. Do najbardziej uporczywych zabrudzeń stosuje się odplamiacze punktowe. Po zrealizowanej usłudze należy odczekać kilka godzin na wyschnięcie materiału.

Dlaczego pranie tapicerki meblowej jest tak ważne?

Przede wszystkim, chodzi o kwestie czysto estetyczne oraz higieniczne. Profesjonalne pranie  narożnika  i sofy pozwala wyeliminować przykre zapachy, rozprawić się z różnymi formami zabrudzeń, a jednocześnie usunąć niebezpieczne drobnoustroje. Dzięki temu, w pomieszczeniu tworzy się korzystny mikroklimat mający pozytywny wpływ na samopoczucie domowników.

Jednocześnie, systematyczne pranie tapicerki meblowej pozwala zapewnić meblom długotrwałą ochronę. Specjalna powłoka zabezpiecza przed wchłanianiem się zabrudzeń, a także zatrzymuje proces płowienia i blaknięcia powodowany przez promieniowanie UV. Dzięki temu, można na dłużej zachować nieskazitelny wygląd mebli tapicerowanych. Z tych samych powodów zaleca się regularne pranie wykładzin podłogowych. Samodzielna pielęgnacja materiału nie zagwarantuje tak imponujących rezultatów, co usługa wykonana przez doświadczonych fachowców.

Co zyskujesz wybierając profesjonalne czyszczenie tapicerki?

Nie ulega wątpliwości, że systematyczne pranie tapicerki jest po prostu potrzebne i ma ogromny wpływ na to, jak czujemy się we własnym domu. Lista korzyści jest bardzo długa i dzieli się na aspekty ekonomiczne, zdrowotne oraz estetyczne. To zyskujesz z usługą fachowego prania tapicerki:

  • Nienaganna czystość i piękny wygląd mebli – tapicerka meblowa jest idealnie czysta i wolna od zabrudzeń. Ponadto, przyjemnie pachnie, co wpływa na lepsze samopoczucie domowników. Pranie zapobiega również blaknięciu i płowieniu materiału, zapewniając długotrwałą ochronę.
  • Niższe koszty w przyszłości – czyszczenie wykładziny i tapicerki meblowej nie jest kosztowne, za to stanowi bardzo dobrą inwestycję długoterminową. Usługa wpływa na żywotność materiału, dzięki czemu, meble i wykładziny zachowują świetny wygląd na znacznie dłuższy okres czasu.
  • Korzystny wpływ na zdrowie domowników – nieprana wykładzina i tapicerka mogą stać się domem dla niebezpiecznych drobnoustrojów oraz alergenów. Systematyczne przeciwdziałanie temu zagrożeniu ma duży wpływ na komfort oraz poziom zdrowia domowników.

Warto podkreślić, że usługa profesjonalnego czyszczenia mebli tapicerowanych jest w stu procentach bezpieczna dla domowników oraz zwierząt domowych. Metoda wykorzystana przez specjalistów nie wystawia na szwank również naszych mebli oraz wykładziny.

Czy pranie tapicerki wiąże się z dużymi kosztami?

Absolutnie nie, decydując się na profesjonalne pranie narożników i kanap nie musisz obawiać się wysokich kosztów. Wycena zawsze jest ustala indywidualnie i zależy od kilku czynników: powierzchni tapicerki oraz liczby mebli, wybranej metody, a także zakresu usług. Czyszczenie tapicerki w Warszawie to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych za mniejsze elementy oraz ok. 120-150 złotych za większe meble tapicerowane, takie jak: kanapy, narożniki, sofy, tapczany czy łóżka tapicerowane. Biorąc jednak pod uwagę to, jak długo utrzymają się korzyści, warto zdecydować się na taki wydatek.

Jak często należy prać meble, aby zachować ich idealny wygląd?

Optymalne efekty zapewni czyszczenie tapicerki meblowej raz do roku. Efekty utrzymują się bowiem przez wiele miesięcy, a dodatkowo, możemy je wydłużyć poprzez samodzielną pielęgnację. Warto zapytać specjalistę o to, jakie formy pielęgnacji są wskazane przy naszych meblach oraz wykładzinie podłogowej. Zazwyczaj można stosować ogólnodostępne środki czystości do konkretnych rodzajów materiału. Pranie wykładzin oraz tapicerki najlepiej przeprowadzić w cieplejsze okresy roku. Wówczas możemy otworzyć okno, co poprawi cyrkulację powietrza i wpłynie na szybsze schnięcie materiału.

Przy okazji – zadbaj o czystą i pachnącą wykładzinę

Niezwykle ważną czynnością jest pranie wykładzin biurowych. To wciąż bardzo popularny materiał wykończeniowy, z którym spotkamy się w wielu domach. Nieprana wykładzina może być źródłem problemów – materiał szybciej ulega zniszczeniu, a niebezpieczne roztocza mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie domowników. Właśnie dlatego należy zadbać o profesjonalne pranie wykładziny, przynajmniej raz do roku.

W tej usłudze wykorzystywane są bardzo podobne metody, co przy czyszczeniu tapicerki meblowej. Również można zastosować pranie ekstrakcyjne, szamponowanie lub kapsułkowanie. Usługa ta jest bardzo popularna w przestrzeniach biurowych, w których często stosowana jest wykładzina. Elastyczne terminy firm czyszczących pozwalają zamówić usługę także w weekendy oraz pory wieczorne, pod nieobecność pracowników oraz klientów. To duże udogodnienie dla klientów biznesowych.

Prosty sposób na zachowanie tapicerki w doskonałym stanie

Chcesz cieszyć się nienagannym wyglądem mebli tapicerowanych na dłużej? W takim razie postaw na profesjonalne pranie tapicerki meblowej w Warszawie. To wygodna usługa realizowana w domu klienta przez doświadczone firmy czyszczące. Najlepszy sprzęt oraz starannie dobrane detergenty zapewnią najlepsze rezultaty oraz sprawią, że sama usługa będzie w stu procentach bezpieczna dla naszych mebli oraz wykładziny. Warto zauważyć, że systematyczne czyszczenie tapicerki ma ogromny wpływ na żywotność mebli – zapobiega ich starzeniu, a jednocześnie tworzy powłokę, która zatrzymuje wchłanianie się zabrudzeń. Dzięki temu, łatwiej jest utrzymać narożnik lub kanapę w czystości. Piękne i pachnące meble korzystnie wpłyną na samopoczucie i komfort domowników.

 

Poprzedni wpis
Następny wpis